1 miejsce

Łukasz Buszman

„Krauzy”

2 miejsce

Grzegorz Sztoler

„Łostatni geburstag”

3 miejsce

Marcin Melon

„Chop ôd mojij baby”

WYRÓŻNIENIA

Bożena Donnerstag

„Pszonie…jak to leko jest pedzieć!”

Krystian Gałuszka

„Grove Metal Band”

Anna Kandziora

„Sznita”

Krzysztof Kokot

„Tref”

Aleksander Lubina

„Kōstuś trompyjciōrz”

Wojciech Szwiec

„We zrzadle”

Ireneusz Widera

„MaxYmilJan”.

1 miejsce

Krzysztof Kokot

„9292”

2 miejsce

Łukasz Buszman

„Ankieta”

3 miejsce

Marcin Melon

„Łysek z pokładu Idy kontra ôszkliwe zombioki”

WYRÓŻNIENIA

Monika Kassner

„Utopek z martinszachtu”

Aleksander Lubina

„Huberta, szwagra Erwina, siwi”

Joanna Sodzawiczny

„Idealny wybor”

Grzegorz Sztoler

„Kolynda” I i II

Wojciech Szwiec

„Poranek na piaskowni”

Krystian Węgrzynek

„Trzi godki Rafała ze śmiertokom”

Irek Widera

„Dyrechtōr”.

1 miejsce

Marcin Melon

Rodzina Adamskich

2 miejsce

Irek Widera

Stracili sie

3 miejsce

Grzegorz Sztoler

Świniobici

WYRÓŻNIENIA

Izolda Czmok-Nowak

Piyrszo wiecerzo

Bożena Donnerstag

Łosprowki spod stoła

Maciej Dziaczko

Cołki ten świot

Krystian Gałuszka

Atlanty

Aleksander Lubina

Erwin i Ponbuczek

Joanna Sodzawiczny

Różaniec

Wojciech Szwiec

Trzidziestka

Anna Wojtkowska-Witala

Jednoaktowka cesty

1 miejsce

Bydzie lepij

2 miejsce

Gdowa

3 miejsce

Husycko nalywka

WYRÓŻNIENIA

Panna Maria 1944

Szach mat

Hajmat spakowany w tasza

Grześ łobłapio kres

Na kożdego przidzie dran

Tryptyk o Wojciechu Korfantym

1 miejsce

Banhof

2 miejsce

Szwiec

3 miejsce

Szcziga

WYRÓŻNIENIA

W same połednie

Jadymy, dziołszko, jadymy…

Siljezcy

1 miejsce

Freedland

2 miejsce

Komisorz Hanusik i warszawiok

3 miejsce

Świynto wojna

WYRÓŻNIENIA

Rajcula warzy

Wojna z turkami 

Oheim grube

Życie sinfonimuzikerów w oberszlizien

Niy urgej tak gołombku

Bojtel z laciami czyli staro miłość niy ruścieje

1 miejsce

Czi dni s żywota ołbersztajgra Pozora

2 miejsce

Wojna domowo

3 miejsce

Rajzyntasza

WYRÓŻNIENIA

Synek z gitarom

Hebama i dioboł

Jak to na sompiyrwyj było

Matka Boska na kipiszu

Mantel od starzika

Halucki

1 miejsce

Bysuch s Reichu

2 miejsce

Karlus niy z tyi ziymi

3 miejsce

Kościołowe dźwiyrze

WYRÓŻNIENIA

Opcjo wnuka

Kedy to śmiertka do chopa przyszła

Łojciec

Flancmajster glugos

Lauba. Rozprowiani o tym, co minyło i sie już niy wróci